SilivriNET

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kurumsal web sitesi; marka ve kurumların hedef kitleleri ile etkileşime girerek ürünlerini tanıtmak amacı ile oluşturdukları bir yapıdır.

Marka veya kurumun son kullanıcı ile buluşma noktası olarak da değerlendirilebilecek olan bu yapıdaki herhangi bir hata ve eksikliğin marka aleyhine olacağı ifade edilebilir. Böylesi bir durumda hiçbir marka kurumsal sayfasında olumsuzluk ve eksiklik istemez. Peki, bir web sitesini kurumsal yapan nedir? Markalar neden web sitelerini kurumsallık bakış açısı ile dizayn eder.

İnternetin her geçen gün daha ciddi bir seviyeye ulaşması sonrasında önemi daha da artan web sitesi web tasarım ajansı veya dijital reklam ajansı denen kurumlar tarafından oluşturulması gereken unsurlardır.

E-Ticaret Sitesi Nedir?

İnternetin yaygınlaşması, elektronik ödeme yöntemlerinin artışı, akıllı teknolojilerin hayatın merkezine yerleşmesi ile “e-ticaret ne demek?” sorusunun cevabı çok daha detaylı ve kapsamlı bir hale geldi. Ancak kısaca, geleneksel ticaret modelinin internet ortamına aktarılması olarak ifade etmek mümkündür. Kapsam olarak ise, geleneksel ticarete göre çok daha girift ve komplike bir operasyon sürecinden bahsedilebilir. Buna rağmen, avantajları çok daha fazla ve geniş müşteri kitlesine ulaşma imkanları ve çağın gereken ticari faaliyeti olarak tanımlamak mümkündür.

Kişisel Blog Nedir?

Blog, bir blog yazarı olarak düşüncelerinizi kitlenizle paylaştığınız kişisel bir web sitesi ve sayfadır. Makaleler, haberler, videolar (vlogging), podcast’ler, tasarımlar, sanatsal çalışmalar, ürün veya hizmetler şeklinde her alanda yapılabilir. Kişisel Blog kullanım alanları şöyledir;

  • Blog oluşturmak pasif gelir çeşitlerinden etkili ve en çok tercih edilenlerden biridir. Her açıdan belirtilen yönergeleri takip ederek blog içeriği oluşturulması bir süre sonra reklamlar sayesinde kazanç elde edilmesine yol açabilir.
  • Blog içeriği oluşturarak hiçbir şekilde ulaşamadığınız kitlelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu noktada oluşturduğunuz blogda sadece bilgi içerikleri değil kendi deneyimlerinizi aktarabilirsiniz.
  • Blog yazdığınızda arama motorları aracılığıyla internet sitenizi ziyaret eden kişiler yorumlar yapacak ve etkileşim oluşturacaktır. Bu sayede kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz.
  • Blog içeriği oluştururken aynı zamanda bilgisayarda yazı yazma, anlatımı hikayeleştirme ve buna benzer konularda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kişisel blog oluştururken en önemli önceliğiniz web hosting hizmetini doğru seçmek olmalıdır. Başarıya ulaşmak için altyapıyı doğru seçmeniz gerektiğini unutmayın. SilivriNET bilişim hizmetleri tarafından verilen hosting hizmeti hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

WordPress, geniş ölçekte web siteleri ve bloglar oluşturmanıza yardımcı olan popüler bir platformdur. WordPress ile ilgili anlaşılması gereken çok şey vardır, bu yüzden platform hakkında en sık sorulan soruların bazılarını yanıtlamak için bu başlangıç kılavuzunu oluşturduk.

WordPress, sadece bir web sitesi oluşturucu değildir, daha fazlasıdır. Her şekil ve boyutta web siteleri ve bloglar oluşturmanıza, yayınlamanıza ve sürdürmenize yardımcı olabilecek bir içerik yönetim sistemidir (CMS). İnternetteki tüm web sitelerinin %40’ı WordPress tarafından desteklenmektedir. Web siteleri ve bloglar oluşturmak ve yönetmek için önde gelen popüler bir platformdur. En iyi yanı, HTML, PHP veya CSS’yi nasıl kodlayacağınızı bilmenize bile gerek olmamasıdır, ancak kodlama bilginiz varsa, gelişmiş WordPress’i özelleştirme yapmak için kullanabilirsiniz.